Küçük Nisanur feci şekilde can verdi

Son Güncelleme: 28 Ağustos 2017 Pazartesi 13:22

Kars ilinin Akyaka İlçesi'ne bağlı Karahan Köyü'nden 7 yaşındaki Nisanur Kesen, evlerinin önünde oyun oynarken çıkan şiddetli rüzgarda uçan çatının altında kalarak can verdi.

Nisanur Kesen'den geriye, 'Bayramınız kutlu olsun' sözünü kardeşine öğretirken çekilen videosu kaldı. Nisanur'un babası Muzaffer Kesen,

"Kızımı okula kaydettirmiştik. Ne okula gitmek ne de bayramı görmek nasip olmadı" dedi.

Olay, Akyaka'ya bağlı Karahan Köyü'nde 2 hafta evvel gerçekleşti. Nisanur Kesen, evlerinin önünde tek başına oyun oynarken, bir anda fırtına çıktı. Endişelenen baba Muzaffer Kesen, pencereden dışarı bakarken kızını gördü. Babası dışarı çıkıncaya kadar, çatıdan uçan bir parça Nisanur'un üstüne düştü. Muzaffer Kesen, ağır yaralanan kızını kucağına alarak, komşularının otomobili ile Akyaka Devlet Hastanesi'ne götürdü. İlk müdahaleden sonra Kars Harakani Devlet Hastanesi'ne ambulansla nakledilen Nisanur Kesen, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı.

Muzaffer Kesen, köyünde toprağa verdiği kızı Nisanur’un bu sene ilkokula başlayacağını anımsattı. Büyük üzüntü içinde olduklarını ifade eden Muzaffer Kesen,

"Koşarak gittim ama ben gidinceye kadar Nisanur yaralanmıştı. Kurtaramadım. İki çocuğum vardı, birini kaybettim. Kızımı okula kaydettirmiştik. Ne okula gitmek ne de bayramı görmek nasip olmadı. Oysa okumasını istiyordum. Geçen bayramda Nisanur gülücükler saçıyor ve küçük kardeşine 'Bayramınız kutlu olsun' sözünü öğretiyordu. O video hatıra kaldı. Bu bayram yavrum yok" dedi.

Kaynak: Hürriyet

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım