Korkuteli Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner'e saldırı

Son Güncelleme: 10 Ekim 2017 Salı 16:08

Korkuteli Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner makamında silahlı saldırıya uğradı. Ambulans helikopter ile hastaneye kaldırılan Savcı Küçüköner'in durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Antalya ilinin Korkuteli Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner makamında uğradığı silahlı saldırıda ağır bir şekilde yaralandı. Küçüköner, ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı. Saldırıyı kim ya da kimlerin yaptığı ise henüz bilinmiyor.

SAVCININ DURUMU AĞIR

Alınan bilgilere göre; saldırıyı ilçede görevli bir polis memuru yaptı. Vücuduna 5 kurşun isabet eden savcı Küçüköner’in durumunun ise ağır olduğu öğrenildi. 

BELEDİYE BAŞKANI OLAYI ANLATTI

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, saldırıyı yapan kişinin polis memuru olduğunu doğrulayarak,

“Polis memurunun eşinin de adliyede görevli olduğunu öğrendik. Olay terör saldırısı değil. Polis memuru eşinin raporu ve izinleri ile ilgili savcı ile tartışmış. Tartışma sonunda da beylik tabancasını çıkararak savcıya 5 el ateş etmiş. Kurşunlar kol, bacak ve göğsüne isabet etmiş” dedi.

BAŞSAVCI SOLMAZ: 3 KURŞUN İSABET ETTİ

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz,

“Olayı gerçekleştiren kişi polis memuru, eşi de adliyemizde katip. Kâtibe Hanım’ın bir izin talebi oluyor savcı bey bunu uygun görmüyor. Bunun üzerine polis olan eşi devreye giriyor ve savcı Bey’e 5-6 el ateş ediyor. İlk tespitlerde 3 kuruşunun savcımıza isabet ettiğini öğrendik. Şu an kendisine Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde müdahale ediliyor” dedi.

Antalya’da savcılık hizmetini sürdüren Kadir Küçüköner, Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2013 yılında mezun oldu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım