Konya'da Suriyeli gerginliği! Tam 200 kişi...

  • 1094
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 04 Kasım 2017 Cumartesi 08:20

Konya ilinin merrkez Karatay İlçesi Şems Tebrizi Mahallesi’nde kalabalık bir grup, taş ve sopalar ile Suriyelilerin ev ve iş yerlerine saldırdı. Alınan haberlere göre polisin müdahalesi ile kalabalık dağılırken, saldırıda 1 Suriyeli de yaralandı.

Olay, dün akşam saat 20.00 sularında merkez Karatay İlçesi Şems Tebrizi Mahallesi’nde gerçekleşti. Bölgede oturan yaklaşık 200 kişi, bir araya gelerek mahallede oturmasını istemediklerini belirttikleri Suriyelilere ait ev ve işyerlerine taş ve sopalarla saldırdılar.

 

Camları kıran kalabalık ev ve iş yerlerine girerek eşyaları dağıtarak, zarar verdi. İhbar üzerine mahalleye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

20 EV HASAR ALDI

Polisin müdahalesi ile grup, sokak aralarına kaçarak dağıldı. Olayda 20 ev ve işyeri zarar gördü, Suriye uyruklu bir kişi de başına aldığı darbe sonucu yaralandı. Yaralı, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Mahallede yoğun güvenlik önlemi alan polis, saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Kaynak: Hürriyet

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım