Konya'da magandalar kafeye saldırdı! 1 kişi başında vuruldu

Son Güncelleme: 31 Ocak 2018 Çarşamba 09:54

Konya'nın Ereğli ilçesinde bir grup, kafede görüdükleri grubu husumetli oldukları kişiler zannederek av tüfeğiyle dehşet saçtı. Kafade can pazarı yaşanırken, 20 yaşındaki genç kız başından vuruldu.

Olay, dün saat 17.00 sularında Sümer Mahallesi'nde bir kafede gerçekleşti. Otomobil ile gezen M.Ç., B.Ç., R.T. ve A.T., iddialara göre bir kaç saat evvel kavga ettikleri grubun, cadde üzerindeki kafede oturduğunu zannedip dehşet saçtılar. Otomobilden inerek, kafeye dalan 4 kişiden, elinde av tüfeği bulunan M.Ç., kapının girişinde kavga ettiklerini zannettiği grubu rastgele ateş açtı. Can pazarının yaşandığı, müşteriler panik ve korku içerisinde kaçıştığı kafede saçmanın başına isabet ettiği Teslime Tomak, yaralandı.

Genç kız kanlar içinde yere yığılırken, müşteriler ise çığlıklar atarak yardım istediler. Yaşanan kargaşa sırasında bir kişi M.Ç.'nin elinden tüfeği almak istedi ancak başarılı olamadı. Kafenin içini kontrol eden 4 kişi, kavga ettikleri grubun, kafede olmadığını anlayınca hızla olay yerinden ayrıldı.

Saldırıdan sonra arkadaşları tarafından kafeden çıkartılan genç kız, sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan genç kızın sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi. Saldırı anları ise güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

 Polis, M.Ç., B.Ç., R.T., A.T. ve olaya karıştığı iddia edilen A.C. ile M.S.'yi gözaltına aldı.

Soruşturma devam ediyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım