Kilis Çamlık Camisine roket atıldı... 1 ölü 13 yaralı

Son Güncelleme: 24 Ocak 2018 Çarşamba 19:00

Suriye’nin Afrin şehrindeki terör örgütü PKK/YPG mevzilerinden ateşlenen 1 roket, akşam saatlerinde Kilis’in Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Çamlık Camisi’ne denk geldi. Hain saldırıda camide çökme gerçekleşti. Vali Mehmet Tekinarslan, saldırı sonucunda 1 kişinin öldüğünü 13 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Afrin'deki terör örgütü PKK/YPG mevzilerinden ateşlenen roket akşam namazı esnasında Kilis’in tarihi Çalık Camii’ne isabet etti. Kubbesi yıkılan camide can pazarı yaşandı. 

Olay yerine sağlık ve güvenlik ekipleri sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla hastanelere taşınırken güvenlik güçleri olası yeni bir saldırıya karşı caddeki vatandaşları uyarıp uzaklaştırdı.

Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan hain saldırıda 1 vatandaşın hayatını kaybettiğini 13 vatandaşın da yaralandığını dile getirdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım