Kayseri'de İlahiyat profesörünü dolandırdılar! 1 milyon TL

  • 11579
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 19 Kasım 2017 Pazar 12:12

Kayseri ilinde ilahiyat profesörü 48 yaşındaki Ü.G., telefon dolandırıcılarına 1 milyon 55 bin lira kaptırdı. Amca çocukları olan dolandırıcılar İ.H.P. ve A.P. İstanbul ve Şanlıurfa ilinde yakalandılar.

İlahiyat profesörü Ü.G., geçen ay kendisini telefon ile arayıp, polis ve savcı olduklarını belirtip, “Hesabınızdan terör örgütlerine para aktarımı yapılıyor” diyen kişiler tarafından aynı gün içinde farklı aralıklarla toplam 1 milyon 55 bin lira dolandırıldı. Geçen süre içinde dolandırıldığını anlayan Prof.Dr. Ü.G., polis merkezine gidip, şikâyetçi oldu.

AMCA ÇOCUKLARI ÇIKTI

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüphelileri yakalamak için özel birim kurdu. Ekip, olay yeri çevresinden alınan 32 değişik açıdan yaklaşık 120 saatlik güvenlik kamerası kaydını inceleyip şüphelilerin eşkâllerini tespit etti. Amca çocukları 34 yaşındaki İ.H.P.’nin İstanbul, 35 yaşındaki A.P.’nin ise Şanlıurfa’da olduğu belirlendi.

İstanbul ve Şanlıurfa’daki eş zamanlı operasyonla şüpheliler yakalandı. Dolandırılan 1 milyon 55 bin liranın ise henüz ele geçirilemediği ifade edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım