Kayseri'de hakim uzaklaştırma verdi! Kendi aşk yaşamaya başladı!!!

  • 1093
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 12 Kasım 2017 Pazar 12:37

Kayseri ilinde hakim V.Ö., boşanma davasında koca E.Ç. için 6 ay uzaklaştırma verdi ve yabancı uyruklu A.Ç. adındaki kadın ile aşk yaşamaya başladı.

Eşi A.Ç ile hakim V.Ö.’yü parkta yakalayan E.Ç., hâkimi bıçak ile yaraladı. E.Ç. tutuklandı, hakim V.Ö. ise açığa alındı.

Kayseri ilinde meydana gelen ve film senaryolarını aratmayacak olay ile alakalı yargı süreci, ağustos ayında başladı. Yabancı kökenli A.Ç., kocası E.Ç.’den boşanmak için Kayseri Aile Mahkemesi’nde dava açtı. Kayseri 5. Aile Mahkemesi esasına kaydedilen dava için 31 Ekim 2017’ye duruşma günü verildi. Tekrar avukatı ile mahkemeye başvuru yapan A.Ç., çocuklarının velâyetinin kendisine verilmesini ve tedbir nafakası bağlanmasını istedi. A.Ç., kocasının da evden uzaklaştırılmasını istedi.

Mahkemede, geçici olarak görevlendirilen Aile Hâkimi V.Ö., 18 Ağustos’ta A.Ç.’nin bu isteğini kabul ederek, kocası E.Ç.’nin beyanını almadan tedbir nafakası ödemesine hükmetti. Hâkim V.Ö., koca E.Ç.’nin 6 ay evden uzaklaştırılmasına da karar verdi.

MESAJLA YAKINLAŞMA BAŞLADI

A.Ç.’nin cep telefonu numarasını alan ve evli olan Hâkim V.Ö., hemen hemen 10 gün sonra kadına “Ben Hâkim V., durumunuz nedir?” diye mesaj attı. A.Ç., “Bir değişiklik yok” cevabını verdi. Bu temastan sonra ikili arasındaki yazışmalar sıklaştı. Boşanma davası hakkında konuşan ikili, birbirlerine WhatsApp’tan fotoğraflar da gönderdiler.

SARMAŞ DOLAŞ YAKALANDILAR

A.Ç., 21 Eylül’de V.Ö.’ye “Eyvallah” adındaki bir kitabı okuduğunu ve okuması için kendisine verebileceğini ifade eden bir mesaj gönderdi. Aynı gün saat 20.30 sularında ikili, A.Ç.’nin evinin yanındaki parkta buluştu. Burada bir masada oturan ikili, kısa sürede sarmaş-dolaş oldu, öpüşmeye başladı. Bu esnada çocuklarını görmek için A.Ç.’nin evinin yanına giden koca E.Ç., karısı ile hâkimi parkta sarmaş dolaş görünce çılgına döndü. Hâkim V.Ö. ile yumruk yumruğa kavga eden koca E.Ç., onu bıçakla yaraladı.

OLAYI GİZLEMEK İSTEDİ

Hâkim V.Ö. tedavi için gittiği Hastanede olayı saklamak istedi. Fakat bıçaklı yaralama olayı bilgisi üzerine hastane polisi duruma müdahil olunca gerçek meydana çıktı. Gözaltına alınan E.Ç., “öldürmeye teşebbüs etme ve yaralama” suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. A.Ç.’nin de tanık olarak ifadesi alındı. V.Ö.’nün durumu, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirildi.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, olayı Hâkimler ve Savcılar Kurulu’na (HSK) taşıdı. HSK 1. Dairesi, son kararnamesiyle Hâkim V.Ö.’nün Kayseri’den Diyarbakır’a gönderilmesine karar verdi. HSK 2. Dairesi, müfettiş eliyle olayın soruşturulmasını da kararlaştırdı. Müfettişin raporunu sunmasının ardından HSK 2. Dairesi, Mehmet Yılmaz başkanlığında toplandı. Daire, hakkındaki soruşturma tamamlanıncaya kadar Hâkim V.Ö.’nün görevden uzaklaştırılmasına karar verdi. Kararda, V.Ö.’nün “kusurlu ve uygunsuz hareket ve ilişkileriyle mesleki şeref ve nüfuzunu veya şahsi onur ve saygınlığını yitiren davranışlarda bulunduğu” belirtildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım