Kars'ta FETÖ deposundan bunlar çıktı

Son Güncelleme: 26 Aralık 2017 Salı 10:52

Kars' ilinin Kağızman ilçesinde FETÖ'ye karşı soruşturma çerçevesinde, örgütün dokümanlarının saklandığı depo ile örgütle irtibatlı olduğu gerekçesi ile kapatılan dershanedeki aramada, çelik kasaya gizlenmiş bir doların yanı sıra elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitaplar, bilgisayarlar ile çeşitli dokümanlar ele geçirildi.

Kağızman Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, FETÖ mensuplarının örgütsel dokümanları bir depoda sakladığı tespit edildi.


 
 
Depoda yapılan arama sonucunda FETÖ elebaşı Gülen'e ait kitapların da aralarında yer aldığı yaklaşık 10 bin kitap, çelik kasada saklanan bir dolarlık banknot, çok sayıda bilgisayar, CD ve örgütsel doküman bulundu.

 

El konulan kitap ve dokümanlar, incelenmek üzere emniyete götürüldü. Aynı soruşturma çerçevesinde FETÖ ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle bir süre önce kapatılan FEM Dershanesinin faaliyet gösterdiği binada yapılan aramada da 2 adet bir dolarlık banknot, bilgisayar ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım