Kardeşine bunu yapan başkasına ne yapmaz!!!

  • 2817
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 06 Ocak 2018 Cumartesi 12:09

Adana ilinde 55 yaşındaki İnci K., işbirliği yaptığı kişiler ile düzenledikleri sahte evrakla, öz kardeşinin 280 bin TL'sini aldı.

İnci K.,’nın kardeşi Soner Yonat’a babasından 21 dönüm tarla miras kalınca iki kardeş arasında anlaşmazlık çıktı. Tarlanın satılıp parasının kendisine verilmesini veya tapusunun kendi adına yapılmasını talep eden İnci K., iddialara göre, kadeşi Yonat’ı tehdit etmeye başladı.

SAHTE BORÇ BELGESİ DÜZENLEDİ

Ablasının tehditlerine aldırış etmeyen Soner Yonat, tarlanını kendisinin olduğunu ifade etti. Bunun üzerine abla İnci K., 32 yaşındaki Murat K., 28 yaşındaki Cengiz K., 42 yaşındaki Murat Y., ve 45 yaşındaki Nihat Y., ile işbirliği yaparak, sahte bir borç belgesi hazırladılar. Sahte mühür ve kaşelerin olduğu borç belgesini kardeşine yollayan İnci K., tehdit ettiği Soner Yonat’ın 280 bin TL'sini aldı.

Belgenin üzerinde imzasının olmadığını fark ederek, Maliye’ye giden Yonat, evrağın sahte olduğunu, adına hiç bir borç olmadığını öğrenince ablasından şikayetçi oldu. Soruşturmayı yürüten Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, İnci K. ile birlikte 4 kişiyi gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen şüpheliler, sorgularının ardından mahkemeye sevk edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım