Kadına şiddeti engellemeye çalışırken canından oldu!

Son Güncelleme: 30 Ocak 2018 Salı 09:31

İstanbul Yedikulespor'un lisanslı futbolcusu olan Yunus Emre İzol, Moldovalı E.D.’ye şiddet uygulayan Ayhan A.’yı durdurmak isterken bıçaklanıp öldürüldü. 2 kişinin de yaralandığı olayı yaptığı tespit edilen Ayhan A., gözaltına alındı.

Yunus Emre İzol ve arkadaşları, dün gece saat 23.00 sularında Yedikule İmrahor Caddesi üzerinde sohbet ediyordu. Bu esnada taksiye binmeye çalışan bir kadına bir erkeğin sadırdığını gördüler. Darp edilen kadını kurtarmak isteyen İzol ve arkadaşlarına, kadını darp eden kişi bıçakla saldırdı. İzol, kalbine aldığı 2 bıçak darbesi ile yaşamını yitirirken, Abdülhamit Akın ve Uğur Taşkın yaralandı. 

Saldırı sırasında eli yaralanan saldırgan tedavi için gittiği hastanede Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı. Saldırganın, emniyette kasten yaralamadan kaydı bulunan 38 yaşındaki Ayhan A. olduğu belirlendi. Ayhan A., sorguya alındı.

Polisin yaptığı araştırmaya göre, alkollü olduğu belirtilen Ayhan A. İmrahor Caddesi'ndeki taksi durağının yanında bekliyordu. Yolun karşısında bekleyen Moldovalı E.D.’yle, telefonunu çaldığını söyleyerek tartışmaya başladı. E.D. bu suçlamayı reddederek taksiye binmek için hamle yaptı. 

Ayhan A., E.D.’yi darp etmeye başladı. Yunus Emre İzol ve arkadaşları, Ayhan A.’ya, ”Ayıptır karşındaki kadın, neden vuruyorsun” dedi. Ayhan A. kadını darp etmeye devam edince, Yunus Emre İzol, arkadaşlarıyla birlikte kadını saldırıdan kurtarmak için müdahale etti. Bu sırada Ayhan A., yanında taşıdığı bıçağı çıkararak, İzol ve arkadaşlarına sapladı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım