Kaçak FETÖ'cüden ABD'de itiraflar

Son Güncelleme: 13 Aralık 2017 Çarşamba 07:53

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını deldiği iddiası ile New York’ta yargılanan Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın duruşmasında tanık sandalyesine oturan eski komiser yardımcısı Hüseyin Korkmaz dün mühim bir itirafta bulundu.

17 Aralık operasyonunun koordinatörü olduğunu söyleyen Korkmaz, “ABD’ye geldikten sonra savcılıktan üç defada 300’er dolar, FBI’dan ise 50 bin dolar para aldığını" açıkladı.

Mahkemede ABD’de eşi ve kızı ile beraber yaşadığı apartman dairesinin kirasını da savcılığın ödediğini dile getiren Korkmaz, çalışma izni başvurusunun geçen hafta kabul edildiğini de söyledi.

TÜRKİYE’DE ‘HABERİM YOK’ DEMİŞTİ

Evvelki günkü duruşmada Türkiye’den Ağustos 2016’ta eşi ve kızıyla beraber kaçtığını ifade eden Korkmaz, ABD kolluk kuvvetleri ile iletişime geçtiğini ve onlardan aldığı yardımla ABD’ye girdiğini açıklamıştı. 17 Aralık soruşturmasını yürüten ekibi koordine ettiğini iddia eden Korkmaz, Türkiye’de bu soruşturmayı yürüten polislere yönelik açılan dava kapsamında tutuklanmış, mahkemede verdiği ifadede ise, “17/25 Aralık dosyalarında hiç çalışmadım, tek parafım yok, ben 17 aydır neden tutukluyum” diye savunma yapmıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım