İzmir'de vicdansız baba kızına etmediğini bırakmadı

Son Güncelleme: 27 Eylül 2017 Çarşamba 10:58

İzmir ilinin Karabağlar ilçesinde, iddialara göre yatağındayken altını ıslatan 5 yaşındaki kızını darp edip, kızının kolunu çakmakla yakmak suçundan ve eşini darp edip tehdit etmek suçundan yargılanan sanık İlhami P.'ye ilk celsede ceza yağdı. Vicdansız baba, çocuğuna eziyet etmek suçundan 5 sene, eşini tehdit suçundan 2 sene indirimsiz ceza aldı.

Davaya konu olan olay, geçen15 Haziran günü Karabağlar'da gerçekleşti. Soruşturmayı sürdüren savcı Selim Berber'in hazırladığı iddianameye göre, 8 senedir evli olan hamallık yapan 27 yaşındaki İlhan P. ile ev hanımı 27 yaşındaki Damla P.'nin 5 yaşında P.B.P isminde kız çocuklarının olduğu, şüpheli İlhan P.'nin olay tarihine kadar kızına ve eşine şiddet uyguladığı fakat Damla P.'nin şikayet etmediği ifade edildi.

Olay tarihinde ise evde bulundukları esnada, küçük kız P.B.P. yatağından altını ıslatarak uyanıp babası İlhami P.'ye "Ben kardeş istiyorum, ne zaman kardeş yapacaksınız" diye sordu. Küçücük kızının altını ıslatmasına da kızan baba İlhami P., minik P.B.P.'ye tekme ile karnına ve başına vurmaya başladı. Baba hırsını alamayıp mutfaktan aldığı çakmak ile ağlayan ve acı çeken kızının kolunu yaktı. Bu anları ise Damla P. cep telefonu kamerası ile kaydetti. Hızını alamayan baba İlhami P., yaktığı sigarasını minik P.B.P.'nin üzerinde söndürmek istedi fakat anne Damla P. araya girdi.

TEHDİTLERİNİ POLİSİN ÖNÜNDE DE SÜRDÜRDÜ

İlhami P. eşini, "Sizi öldüreceğim, kimse benim elimden sizi almayacak, gömeceğim sizi" diye tehdit etti. Damla P.'nin polise haber vermesi ile polis ekipleri eve gelerek zanlıyı gözaltına aldı. Polis, İlhami P.'yi evden alıp götürmek isterken, polislerin önünde eşi Damla P.'ye, "Seni de, çocuğu da, kendimi de öldürürüm. Katliam yaparım" diye tehditlerini sürdürdü. Emniyetteki sorgulamasından sonra İlhami P. çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklandı. Soruşturmayı yürüten savcı Selim Berber, sanık hakkında eşine hakaret, tehdit, çocuğuna eziyet suçlamalarıyla iddianame hazırlarken, iddianame İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya tutuklu sanık İlhami P., sanık avukatı, müştekiler Damla P., Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Pınar Melli katıldı. Sanık İlhami P. mahkeme karşısında yaptığı savunmada çocuğunun korkutmak için çakmağı yakarak koluna yaklaştırdığını, ateşin koluna değmediğini, eşini tehdit etmediğini, suçlamaları kabul etmediğini belirtti. Eşinden daha önce dayak yediğini söyleyen fakat mahkemede bir anlık bir öfke ile eşinin çocuğunu ve kendini darp ettiğini söylenen anne Damla P., eşinden şikayetçi olmadığını, eşi İlhami P.'nin öfkeliyken neler yaptığını göstermek için görüntüye aldığını ifade etti.

GÖRÜNTÜLER İZLENDİ

Daha sonra olay günü Damla P.'nin çektiği cep telefonu kamera görüntüleri izlendi. Görüntüde, sanık İlhami P.'nin kanepede oturan kızı P.B.P.'nin yanına gelip çocuğunun koluna çakmağı yakmak suretiyle eziyet ettiği, sürekli olarak çocuğun kafasına ve koluna vurduğu, küçük çocuğun bu eylemler karşısında korkup ağalayarak babasından saklanmaya çalıştığı, sanığın kendini uyaran eşi Damla P.'ye tekme attığı görüldü.

Hakim Mehmet Şahiner, duruşmanın sona geldiğini söyleyerek sanık İlhami P.'den son sözünü sordu. Sanık, pişman olduğunu söyledi. Hakim, müşteki Damla P.'nin eşinden şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle sanığın hakaret suçlamasından beraat ettiğini; sanığın eşini ölümle tehdit etmesi suçundan işleniş şekli, kastın yoğunluğu nedeniyle 2 yıl ile cezalandırıldığını, sanık lehine takdir indirim uygulamasını gerektiren bir nedenin bulunmadığını; sanığın kendisini savunamayacak durumda olan çocuğuna yönelik eziyet suçundan suçun işleniş şekli, çocuk üzerinde getirecek psikolojik tahribat ile eylemin kastı gözetilerek 5 yıl hapis cezasına çarptırıldığını söyledi. Sanık lehine tahrik indirim uygulamasını gerektiren bir neden bulunmadığını belirten hakim, sanığın kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı mahkum olduğu hapis cezasının sonucu olarak cezanın infazı tamamlanıncaya kadar çocuğunun velayetinden yoksun bırakıldığını, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip davayı ilk celsede bitirdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım