İzmir merkezli FETÖ operasyonunda tiyatrocu imam da yakalandı

  • 4514
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 03 Kasım 2017 Cuma 14:27

İzmir merkezli 14 şehirde FETÖ operasyonu yapıldı... Gözaltına alınanların içinde FETÖ'nün 'entellektüel tiyatrocular imamı' olduğu öne sürülen Ömer Pekin de bulunuyor. Ömer Pekin, komedyen Atalay Demirci ile beraber FETÖ lideri Gülen'e özel tiyatro gösterisi yapmıştı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, bir gizli tanığın ifadeleri ile örgütün Gürcistan ve entellektüel yapılanmasına yönelik çalışma başlattı. Sürdürülen soruşturma çerçevesinde 41 kişi hakkında yakalama verildi. 

İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi birimleri, İzmir merkezli 14 şehirde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 18 şüpheliyi gözaltına aldı. 

Gözaltına alınanlar arasında, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan soruşturma kapsamında "Silahlı terör örgütü üyeliği" ve "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçlarından yargılanan komedyen Atalay Demirci ile Pensilvanya'da yaşayan örgüt elebaşına özel tiyatro gösterisi yapan Ömer Pekin de bulunuyor. 

İstanbul ilinde yakalanan Pekin'in, örgütün gizli iletişim uygulaması ByLock'u kullandığı ve FETÖ'nün sözde "entellektüel tiyatrocular imamı" olduğu iddia edildi.

Firari zanlıları yakalama çalışmaları sürüyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım