İstihbarat müdürü FETÖ'den gözaltına alındı

Son Güncelleme: 11 Ağustos 2017 Cuma 17:49

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ve İl Jandarma Komutanlığı’nın yürüttüğü FETÖ soruşturmaları çerçevesinde gözaltına alınan 10 kişi arasında Samsun İl Jandarma İstihbarat Müdürü’nün de olduğu öğrenildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ve İzmir İl Jandarma Komutanlığı’nın yürüttüğü FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan 10 kişi arasında Samsun İl Jandarma İstihbarat Müdürü Yarbay İ.A.T’nın da olduğu meydana çıktı. Samsun ilindeki evinde gözaltına alınan Yarbay İ.A.T de diğer zanlılar gibi İzmir’e getirildi. Zanlıların sorgu işlemleri sürüyor.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada, Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafında, haklarında gözaltı kararı verilen 10 zanlı için İzmir, Ankara, Samsun, Ağrı, Eskişehir ve Kahramanmaraş'ta eş zamanlı operasyon yapılmıştı.  Operasyonda aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 10 şüpheli gözaltına alındı. Örgütün kriptolu iletişim programı ByLock'u kullandıkları iddia edilen şüphelilerin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım