İşte İsrail'in "utanç" kampları

Son Güncelleme: 12 Aralık 2017 Salı 09:23

Filistin'e yönelik saldırılarında birçok çocuğun ölümüne sebep olan İsrail'in, gözaltına aldığı çocukları toplama kampına benzer noktalara götürdüğü meydana çıktı.

Filistin'de İsrail askerlerinin keyfi gözaltı ve tutuklamaları bilinirken bu tutuklamaların da en çok olduğu yerlerden biri de El Halil'de bulunan Şüheda Caddesi kontrol noktası. Bu çerçevede İsrailli askerlerin tutuklama görüntüleri çokça görüldü ve paylaşıldı. Fakat ilk defa bir hücre içerisinde tutulma görüntüleri paylaşıldı. Batı Şeria'nın El Halil bölgesinde faaliyet gösteren Fajer TV isimli bir Filistinli basın organı, Filistinli gençlerin ve çocukların tutuklu bir şekilde bulundukları fotoğrafları paylaştı.

Fotoğrafta çok sayıda çocuk tutuklunun hücre gibi bir yere elleri kolları bağlı, gözleri kapalı bir halde tutulduğu görüldü.

 

İNSAN HAKLARI AKTİVİSTİ DE PAYLAŞTI

Filistinli İnsan Hakları aktivisti Issa Amro Şüheda Caddesinde bulunan kontrol noktasındaki hücreden fotoğraf paylaştı. Amro,İsrail askerlerinin elleri bağlı, gözleri kapalı Filistinlilerin başında nöbet tuttuğunu ve saatlerce hücrede kapalı olarak bekletiliğini sosyal medya hesabından dile getirdi.

ONDAN DA HABER ALINAMIYOR

Trump'ın Kudüs kararını açıklamasının ardından başlayan gösterilerde 3. intifadanın sembolü haline gelen  16 yaşındaki Filsitinli Fevzi el-Cuneydi'nin de nerede olduğu bilinmiyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım