İstanbuldaki belediyelere Bylock operasyonu

Son Güncelleme: 03 Ekim 2017 Salı 09:37

FETÖ'ye karşı yapılan soruşturmalar çerçevesinde örgütün şifreli iletişim uygulaması ByLock kullandıkları öne sürülen İstanbul'daki bazı belediyelerde çalışan ve daha evvel görev yapmış 112 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından sürdürülen FETÖ'nün kriptolu haberleşme uygulaması olan ByLock kulanıcılarına yönelik soruşturması devam ediyor.  Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile 18 ilçe belediyesinde halen çalışan ve daha önce görev yapanların da aralarında bulunduğu 112 kişi hakkında, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan gözaltı kararı verildi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, zanlıların yakalanması için İstanbul merkezli 8 şehirde operasyon başlattı. Tespit edilen adreslerde gerçekleştirilen aramalarda, şu ana kadar 35 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Diğer şüphelilerin yakalanması için operasyonlar sürüyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım