İstanbul'da kritik DEAŞ gözaltıları

Son Güncelleme: 12 Kasım 2017 Pazar 07:17

İstanbul ilinde bu gece 6 ilçede yapılan DEAŞ operasyonunda 34 yabancı kökenli kişi gözaltına alındı. Zanlıların eylem arayışında olan kişiler olduğu iddia edildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) birimleri, DEAŞ terör örgütüne karşı gece saatlerinde 6 ilçede operasyon yaptı.

TEM ekipleri; Tuzla, Ümraniye, Bayrampaşa, Zeytinburnu, Esenyurt ve Başakşehir ilçelerinde bulunan 7 adrese yaptığı baskınlarda, DEAŞ adına çeşitli bölgelerde savaşlara katılmış ve İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren ‘Yabancı Terörist Savaşçı’ olduğu iddia edilen 34 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.

Şüphelilerin eylem arayışında olan kişiler olduğu da iddia edildi. Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme, örgütsel doküman ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında sınırdışı işlemleri başlatıldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım