İstanbul'da gece yarısı DEAŞ operasyonları: 74 gözaltı

Son Güncelleme: 16 Eylül 2017 Cumartesi 10:16

İstanbul ilinde DEAŞ terör örgütüne karşı yapılan operasyonlarda 73'ü 'yabancı terörist savaşçı' toplamda 74 zanlı şahıs gözaltına alındı.

Güvenlik güçlerinden alınan bilgilere göre, operasyon bu gece saat 00:00 sularında 8 ilçede eş zamanlı bir şekilde yapıldı.İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele (TEM) ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, radikal terör örgütü DEAŞ'a yönelik 15 adrese gece baskınlar yaptı.

Örgütün Suriye ve Irak sahasındaki eylemlerine katılma arayışındaki 1'i Türk, 73'ü yabancı olmak üzere toplamda 74 örgüt yanlısı yakalanıp gözaltına alındı. Zanlıların barındıkları adreslerde ise çok sayıda örgütsel doküman ve eylem talimatı içeren broşürler ele geçirildi. Terör polisinin yaptığı baskınlarda gözaltına alınan 73 yabancı şüphelinin ülkelerine geri gönderilmek üzere sınırdışı edileceği ifade edilirken, gözaltındaki Türk uyruklu şüphelinin emniyetteki sorgusunun ise sürdüğü kaydedildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım