İstanbul'da bir otobüs kazası daha! Dikkat çeken ayrıntı

Son Güncelleme: 02 Şubat 2018 Cuma 13:33

İstanbul ilinin Kadıköy ilçesinde direksiyonu kilitlendiği iddia edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kazada yaralanan olmazken, dün gerçekleşen ve 3 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan kazada olduğu gibi, bu kazada da 'teknik arıza' iddiasının gündeme gelmesi dikkatleri çekti.

Kaza saat 10.00 sularında Söğütlüçeşme Caddesi Altıyol istikameti Osmanağa Camii önünde gerçekleşti. İbrahim Erdem’in kullandığı İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü, Çarşı durağından aldığı 3 yolcuyla hareket eti. Hareket ettikten hemen sonra otobüs, tramvay yolu ile araç yolunu ayıran kaldırım taşlarına çarpıp durabildi. Hasar oluşan otobüs karşı şeritten gelen araçlara çarpmadan durdu.

Kaza sonrasında olay yerine trafik ekipleri ile birlikte iki vinç ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Kaza nedeniyle tramvay yolu trafiğe kapandı. Ekiplerin yaklaşık 1 saat süren çalışmaların ardından otobüs vinçlerle sıkıştığı yerden kurtarıldı. Otobüs şoförü İbrahim Erdem,

"Direksiyon kilitlendi" diye konuştu.

Otobüsün kaldırılmasının ardından tramvay seferleri normale döndü. Kaza dün Üsküdar’da 3 kişinin hayatını kaybettiği otobüs kazasını akıllara getirmişti. O kazada otobüsün beyninin kilitlendiği öne sürülmüştü.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım