İstanbul'da 18 kişilik zehir çetesi çökertildi...

  • 27100
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 26 Ekim 2017 Perşembe 10:18

İstanbul ilinde okul önlerinde uyuşturucu satan yabancı kökenli bir kişi suçüstü yakalandı. Şüpheliden yola çıkan polis, Faslı ve Suriye kökenli şüphelilerden oluşan 18 kişilik çeteyi çökertti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan bir ihbarda, Zeytinburnu ve Fatih'te okul önlerinde uyuşturucu satışı yapan bir kişi hakkında bilgi verildi. Bunun üzerine harekete geçen Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, Fas uyruklu Yemen A.'yı takibe aldı.  Şüpheli öğrencilere uyuşturucu sattığı sırada suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli Emniyet'e götürüldü.

Şüphelinin irtibatlarını inceleyen polis, uyuşturucu satan yabancı uyruklu 17 isme daha ulaştı. Zehir tacirlerinin yakalanması için operasyon kararı alındı.Fatih ve Zeytinburnu'nda  eş zamanlı düzenlenen baskında, 17 şüpheli daha gözaltına alındı. Aramalarda 3 buçuk kilo esrar, 2 bin 300 adet uyuşturucu hap ve 1 tabanca ele geçirildi. Ayrıca uyuşturucudan elde edildiği değerlendirilen  yaklaşık 30 bin liraya da el konuldu.

Şebekenin ele başlarından Suriye uyruklu Muhammad S.(43) Faslı Yemen A. (23) ve 19 yaşındaki Fatimah E.'nin de aralarında bulunduğu 18 şüpheli Emniyet'teki işlemlerin ardından adliyeye gönderildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım