İstanbul Kağıthane'de HTŞ operasyonu

Son Güncelleme: 08 Kasım 2017 Çarşamba 09:28

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, radikal terör örgütlerine yönelik operasyon çerçevesinde Kağıthane ilçesinde daha önce tespit edilen 3 adrese bu gece eş zamanlı operasyon yaptı.

Gerçekleştirilen operasyon sonucunda, El-Kaide'den ayrılan El-Nusra Cephesi'nin farklı bir kolu olan Heyet Tahrir Şam (HTŞ) üyesi iki zanlı yakalandı.
 
Şüphelilerin ikamet ettiği adreslerde; Browning marka bir tabanca ve bu tabancaya ait beş mermi, iki pompalı tüfek ve beş fişek ile çok sayıda dijital malzeme ile örgütsel doküman ele geçirildi.

Operasyon sonucunda HTŞ (Heyet Tahrir Şam) isimli örgüte mensup olduğu gerekçesi ile gözaltına alınan 2 şüpheli, Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine götürüldü.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım