İstanbul Fatih'te Suriyeli gerginliği

Son Güncelleme: 17 Ekim 2017 Salı 09:41

İstanbul ilinin Fatih ilçesinde Suriyeli grup ile mahalle sakinleri arasında meydana gelen silahlı kavgada 3 Suriyeli yaralandı.

Olay, Ali Kuşçu Mahallesi Hattat Nazif Caddesi'nde saat 21.30 sularında gerçekleşti. İddialara göre, mahallenin gençleri ile Suriyeliler arasında henüz bilinmeyen bir sebeple kavga çıktı. Kişi ya da kişiler tarafından Kavga esnasında tabanca ile ateş edilmesi sonucunda 21 yaşındaki Abdo Aysa, 42 yaşındaki Hamis Aysa ve 23 yaşındaki Halit Aysa isimli Suriyeliler yaralandı. 

Haber edilmesi ile çok sayıda polis ve sağlık ekibi gönderildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleden sonra yaralıları, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kavga esnasında evde oturan Rafet Genç,

'Biz evde oturuyorduk, misafirim vardı. Dışarıdan sesler gelmeye başladı. Evinin camından baktığımda olay bitmişti. Ama burada baya Suriyeli kişiler döner bıçaklı dolaşıyorlardı, bunları görebildim camdan. Kavgaydı. Bir tane ufak çocuğu dövmüşler olay bunun yüzünden olduğunu duydum.' şeklinde konuştu.

Ayrıca yaşanan kavgada caddede park halinde bulunan otomobilin camına kurşun isabet aldı. Araçta maddi hasar meydana geldi. Olay yeri inceleme ekipleri, çevrede delil araştırması yaparken, polis ekipleri de olayın yaşandığı caddede oturan görgü şahitlerinden bilgi aldı.  Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım