İşadamı Galip Öztürk'e FETÖ'den tehdit iddiası...

Son Güncelleme: 09 Şubat 2018 Cuma 16:10

FETÖ'nün, iş adamı Galip Öztürk'ten "himmet" adı altında para istemesi, tehdit ve şantajda bulunması ile alakalı sürdürülen soruşturma kapsamında, 6 zanlı ile alakalı gözaltı kararı verildi... Zanlılardan 4'ü yakalanırken, birinin arandığı, diğerinin ise başka bir dosya kapsamında tutuklu bulunduğu öğrenildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, iş adamı Galip Öztürk'ün FETÖ/PDY üyelerinin "himmet" adı altında para istemesi, tehdit ve şantajda bulunması ile alakalı sürdürülen soruşturmada yeni bir gelişme meydana geldi. 

Savcılık yapılan çalışmalar sonucunda, 6 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Gözaltı talimatını alan emniyet güçleri tarafından Ankara ve Samsun'da düzenlenen operasyonda şüphelilerden Şahin Çalık, Ömer Bilgiseven, Sezgin Yılmaz ve Abdülselam Yıldırım yakalandı. 

Şüphelilerden İsmail Baş'ın başka bir dosyadan Bolu Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunduğu, Samsun'da ikamet eden şüphelinin ise adresinde bulunamadığı, bu sebeple arama işleminin sürdüğü belirtildi. 

Zanlıların ikametlerinde arama işlemi de yapıldı. Şüphelilerden Ömer Bilgiseven'in ikametinde 3 adet bir dolar çıktığı öğrenildi. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım