İran Erbil'in dağlık bölgelerini bombalıyor

  • 484
  • -1
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 24 Eylül 2017 Pazar 12:37

İran'ın, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil şehrine bağlı dağlık sınır bölgelerini top atışları ile vurduğu ifade edildi. Ayrıca, ABD'nin Irak Büyükelçiliği, yarın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) referandum esnasında gerçekleşmesi muhtemel karışıklıklar nedeniyle vatandaşlarını uyardı.

Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB) resmi internet sitesinin yaptığı açıklamada, İran topçu birliklerinin özellikle Balekayeti ve Hacı Omeran'a bağlı "Gundejor, Alane, Kunere, Dinoy Gewre, Dinoy Biçuk, Berde Zerde" köylerini aralıksız bombaladığı belirtildi.

Açıklamada, topçu atışlarının herhangi bir kayba yol açıp açmadığına dair bilgi verilmedi. Söz konusu gelişmenin İran'ın da şiddetle karşı çıktığı ve yarın düzenlenmesi planlanan "anayasaya aykırı" referandum öncesi yaşanması dikkati çekti.

İran, daha önce de kendine muhalif İran-Kürdistan Demokrat Partisi'ne bağlı Peşmerge güçlerinin varlığını gerekçe göstererek, dağlık sınır bölgelerini top atışlarıyla vurmuştu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım