Iraklı milisler Suriye sınırındaki savunma hatlarını kuvvetlendiriyor

Son Güncelleme: 04 Ocak 2018 Perşembe 14:20

Irak milis güçlerinin bünyesindeki askeri mühendislerin, DEAŞ militanlarının ülkeye sızmalarına karşı savunma sağlamak amacıyla Suriye sınırındaki savunma mevzilerini onarmaya başladığı bildirildi.

Açıklamaları Iraklı milis güçlerine ait sitede yayınlanan askeri mühendislik departmanının sorumlusu Zülfikar el Aridi,

“Askeri mühendis ekipleri, Ninova Eyaleti’nin kuzeybatısındaki el Cugayfi bölgesinden başlayarak, Suriye sınırındaki 120 kilometrelik bölgedeki setleri yenilemeye ve onarmaya başladı” ifadelerini kullandı.

El Aridi, askeri mühendislerin DEAŞ militanlarının olası sızma ve saldırı teşebbüslerine karşı milislere ve diğer sınır birliklerine ait tutunma ve kontrollü geçiş noktalarını desteklediklerini de sözlerine ekledi.

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, 9 Aralık’ta ülkenin IŞİD’ten tamamen kurtarıldığını duyurmuştu. Öte yandan ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay Ryan Dillon, 27 Aralık’ta yaptığı açıklamada, Suriye ve Irak’ta halen yaklaşık bin DEAŞ militanının bulunduğunu belirtmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım