Irak ordusu Suriye sınırına dayandı! DEAŞ temizleniyor!

Son Güncelleme: 12 Kasım 2017 Pazar 08:48

Irak ordusunun DEAŞ ile mücadele kapsamında başlattığı operasyonlar devam ediyor. DEAŞ terör örgütünün elindeki son kasaba olan Rava'yı geri almak için harekete geçen Irak ordusu, ülkenin batısına ilerleyerek Suriye sınırına ulaştı.

Operasyon ile alakalı açıklama Korgeneral Abdulemir Yarullah’tan geldi. Alınan bilgilere göre, DEAŞ'a karşı operasyonlardan sorumlu Korgeneral Abdulemir Yarullah, yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, askeri birlikler ve yerel aşiret güçlerinin Fırat Nehri'ni geçerek Rummana Nahiyesi’ni DEAŞ'tan geri aldığını ifade etti. Irak ordusunun Rummana Köprüsü’nde de kontrolü sağladığını belirten Yarullah, güçlerin Suriye sınırına ulaştığını ve ilerlemeye devam ettiklerini kaydetti. Irak ordusu, sabah saatlerinde DEAŞ'ın Enbar’ın batısında elinde tuttuğu son kasaba olan Rava’ya operasyon başlatmıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım