İnternette tuzak! 1 senede 30 milyon vurgun!

Son Güncelleme: 25 Ocak 2018 Perşembe 14:59

İstanbul ilinde 13 zanlının gözaltına alındığı operasyon ile sosyal medyada insanları tuzağa düşüren bir çete çökertildi.

İstanbul ilinden gelen dolandırıcılık haberi duyanları şok etti. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, phishing (kimlik avı) adı verilen yöntem ile kişilerin bilgisi dışında banka hesaplarından para çeken şebekeye yönelik düzenlediği operasyonda 13 kişiyi gözaltına aldı. 
 
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na İstanbul ve Kocaeli’nde banka hesaplarından bilgileri dışında para çekilen çok sayıda kişi şikayette bulundu. Jandarma ekipleri hemen harekete geçti.

PARA ÖDÜLÜ VAAT EDEN REKLAMLAR

Birimler bunun üzerine yaptıkları çalışmalarda, zanlıların sosyal medya sitelerine banka reklamlarına benzer lüks araba ve para ödülü kazandıracaklarını vaat eden reklamlar verdiğini belirledi. Linklere tıklayan kişileri ‘phishing’ adı verilen sitelere yönlendirerek bu sitelerden mağdurların hesap ve banka bilgilerinin elde edildiği belirlendi.

12 ADRESE BASKIN YAPILDIĞI HABERİ GELDİ

Jandarma teknik ve fiziki takipten sonra İstanbul ve Kocaeli’nde 12 adrese eş zamanlı baskınlar yaptı. Operasyonlarda 13 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, ele geçirdikleri hesaplardan 1 sene içerisinde toplam yaklaşık 30 milyon lira çektiği tespit edildi.

ŞÜPHELİLER SORGULANIYOR

Baskın yapılan adreslerde yapılan aramalarda; 5 silah ve bu silahlara ait 106 adet mermi, 6 bilgisayar, 40 cep telefonu, 50 bankamatik kartı, 110 sim kart, 4 POS cihazı ile bir miktar para ele geçirildi.
Operasyonda gözaltına 13 şüphelinin sorgusu sürüyor. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım