İngiliz diplomatı katleden cani yakalandı

  • 8864
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 19 Aralık 2017 Salı 08:08

İngiltere'nin Beyrut Büyükelçiliği çalışanlarından Rebecca Dykes'in geçtiğimiz günlerde öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. Rebecca'nın katili yakalandı.

Lübnan Emniyet Müdürlüğünden bir yetkili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cumartesi gecesi bir otoyol kenarında cesedi bulunan İngiltere'nin Beyrut Büyükelçiliği çalışanı Dykes'in katilinin yakalandığını ifade etti. 

Farklı suçlardan sabıkası olan ve cinayeti itiraf eden katilin, 35 yaşında Lübnanlı taksi şöförü olduğunu ifade eden yetkili, zanlının sorgusunun devam ettiğini ve olayda siyasi bir nedenin olmadığını vurguladı.

Lübnan İçişleri Bakanı Nihad el-Menşuk, sosyal medya hesabından dün yaptığı açıklamada, yaşanan olay sebeb ile üzgün olduklarını, katilin hızlı bir şekilde yakalandığını ve Lübnan'ın yabancılar için güvenli bir ülke olduğunu belirtti.

ÖLDÜRÜLMEDEN ÖNCE TECAVÜZE UĞRADI

Başkent Beyrut'un kuzeydoğusundaki Metn bölgesindeki otoyol kenarında cumartesi gecesi polis ekiplerince Dykes'in cesedi bulunmuştu. Adli tıp kurumunda yapılan inceleme sonucunda, İngiliz diplomatın öldürülmeden önce tecavüze uğradığı, ölüm nedeninin ise boğulma olduğu tespit edilmişti.

Olaydan sonra başlatılan soruşturmada Dykes'in, gece yarısı eğlenmek için gittiği bardan çıktığı ve bir taksiye bindiği bilgisine ulaşılmıştı.

Daha önce Irak ve Libya'da çalışan Dykes, Ocak 2017'den bu yana Lübnan'da İngiltere hükümetine bağlı Uluslararası Kalkınma Departmanı'nda görev yapıyordu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım