İki oğlunu kaybeden babaya mahkemeden flaş karar

Son Güncelleme: 29 Aralık 2017 Cuma 08:16

Samsun ilinde 3 kişinin öldüğü silahlı çatışma ile alakalı görülen davanın ilk duruşmasında, olayda 2 oğlu ölen babanın tahliyesine karar verildi.

Çarşamba ilçesi Orta Mahalle’de 22 Temmuz akşamı silahlı saldırıya uğrayan 20 yaşındaki Alptuğbey Tekcan ve kardeşi 18 yaşındaki Göktuğbey Tekcan ile 46 yaşındaki Murat Aşar yaşamını yitirmiş, 26 yaşındaki Mustafa Salih Semercioğlu ile babası 66 yaşındaki Mehmet Semercioğlu yaralanmıştı. Olayda 2 oğlu ölen ve silah kullandığı öne sürülen 45 yaşındaki Turan Tekcan ile yine olayda silah kullandığı ileri sürülen Mustafa Salih Semerci tutuklanmıştı.

DAVA AÇILDI

Tutuklu bulunan Mustafa Salih Semerci ve Turan Tekcan ile tutuksuz olan Ömer Can Tekcan hakkında Çarşamba Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Olayda 2 oğlu ölen Turcan Tekcan, cenazede böyle görüntülenmişti. 

Dün davanın ilk duruşmasında tutuklu sanıklardan Mustafa Salih Semerci olay anının görüntü raporlarının okuyamadığı için gelecek duruşma ifade vermek istediğini ifade ederek, dünkü davada ifade vermedi.

TAHLİYE KARARI

Olayda 2 oğlu ölen Turan Tekcan ise oğullarının vurulmasından sonra belden aşağıya doğru ateş açtığını ifade etti. Mahkeme, tutuklu sanık Turan Tekcan'ın suç vasfında değişme olma ihtimali üzerine tutuksuz yargılanmak üzerine tahliyesine karar verirken, olay anının güvenlik kamerası görüntü kayıtlarının Jandarma Genel Komutanlığına incelenmek üzere gönderilmesine karar verdi. Mustafa Salih Semerci'nin tutukluluk halinin devamına karar verilerken, duruşma 1 Mart 2018 tarihine ertelendi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım