İhraç edilmesine itiraz için gitmişti...

Son Güncelleme: 05 Ağustos 2017 Cumartesi 15:53

Sivas ilinde Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması çerçevesinde meslekten ihraç edilen komiser yardımcısı İ.K., Sivas Valiliği OHAL Bürosuna itiraz dilekçesi vermeye gidince yakalandı. İ.K. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde hakkında yakalama kararı bulunan Gaziantep Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli komiser yardımcısı iken Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç olan İ.K, Sivas Valiliği Olağanüstü Hal (OHAL) Bürosuna itiraz dilekçesi vermeye gitti.

Sivas Valiliği girişinde Genel Bilgi Tarama (GBT) denetimi yapılan İ.K, ile alakalı yakalama kararı bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğüne götürülen İ.K. buradaki işlemlerinden sonra adliyeye gönderildi.

Adliyede Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Gaziantep’e ifade veren İ.K. mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım