Husilerden tehdit: Silahlarımızın doğrudan hedefi olacaksınız

Son Güncelleme: 08 Kasım 2017 Çarşamba 07:39

Suudi Arabistan’ın, topraklarından balistik füze atıldığını belirttiği ve sınırları geçici olarak kapattığı Yemen’deki Husiler'den açıklama yapıldı.

AFP ajansından alınan haberlere göre yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) önem arz eden tüm havalimanı, liman, sınır ve bölgeler silahlarımızın doğrudan hedefi olacaktır ki bu bizim meşru hakkımızdır.”

Suudi Arabistan Körfez İşleri Bakanı Tamer el Sabhan, Hizbullah'ın hareketleri sebebiyle Lübnan'ı savaş ilan eden ülke olarak göreceklerini ifade etmişti.

Yemen'den Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ın kuzeydoğusuna geçen cumartesi günü atılan balistik füzeler, hava savunma sistemleri tarafından etkisiz hale getirilmişti.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de Husiler ve onlara destek veren devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde tutuyor.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten beri Yemen hükümetine destek veriyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım