Husiler Riyad'a balistik füze fırlattı

Son Güncelleme: 19 Aralık 2017 Salı 15:00

Reuters haber ajansı Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da patlama olduğunu açıkladı. Görgü tanıkları olay yerinden dumanlar yükseldiğini ifade etti. İran destekli Husiler, Riyad'a yönelik balistik füze fırlattıklarını açıklarken, Suudi Arabistan füzenin havada imha edildiğini belirtti. Yemen merkezli Şii örgüt Husiler açıklamada, füzenin Suudi Arabistan Kralı Salman'ın ikametgahı el Yemame Sarayı'na atıldığını duyurdu.

Yemen merkezli Şii örgüt Husiler, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a doğru balistik füze attıklarını açıkladı. Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon ise Yemen'den atılan bir füzeyi havada imha ettiklerini belirtti. 

Suudi öncülüğündeki koalisyonun açıklamasını aktaran El Arabiya, füzenin hava savunma sistemleri tarafından vurulduğunu ifade etti.

Bloomberg'in Suudi Arabistan muhabiri Vivian Nereim Twitter hesabından

"Riyad'ın merkezinde çok gürültülü bir patlama duyuldu. Bu, binamızı sallayacak kadar büyüktü. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yok" ifadelerini kullandı. 

Husilerin televizyonu füzenin Riyad'da Suudi liderlerin bulunduğu bir toplantıyı hedeflediğini açıkladı. İnsanların panik halinde bulundukları binalardan çıktıkları aktarılıyor. 

Resmi televizyon El Arabiya, füzenin herhangi bir hasara yol açmadığını bildiriyor.

Suudi Arabistan halihazırda iç savaş ülkesi Yemen'de İran destekli Husiler'e karşı savaşıyor. Üçüncü yılını doldurmak üzere olan savaşta, Suudilerin başını çektiği koalisyon hava saldırıları düzenliyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım