Hodri Meydan diyen piramitçi gözaltına alındı

Son Güncelleme: 29 Mart 2018 Perşembe 11:20

Çiftlik Banka benzeyen bir yapılanma ile dolandırıcılık yapıldığı öne sürülen ‘Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ ile alakalı soruşturma başlatıldı. Soruşturmadan sonra yapılan operasyonlarda şirket sahibi ve babasının gözaltına alındığı öğrenildi. Mağdur sayısı ise henüz bilinmiyor.

Çiftlik Bank'ın patlamasından sonra bu yapının buz dağının görünen kısmı olduğu ile alakalı haberler yapmıştık. Denetimlerini sıkılaştıran ve operasyonlar yapan yetkililerin son olarak ortaya çıkardı ‘Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ nin de saadet zinciri olduğu meydana çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul ilinde, Çiftlik Bank'a benzer piramit satış yöntemine sahip bir yapılanma ile dolandırıcılık yapıldığı iddiası üzerine Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında soruşturma başlattı ve bazı kişiler hakkında gözaltı kararı verdi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri de şirket ile alakalı çalışma başlattı ve hakkında gözaltı kararı bulunan şirket sahibi Serkan Erden ile beraber babası Enser Erden’i yakalayıp gözaltına aldı.

Polisin Serkan Erden'in gözaltına alındığı şirketin merkezinde yaptığı aramada şirket ile alakalı bazı dijital verilere el koyduğu öğrenildi. Mali Suçlar ile Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, şirketin hiyerarşik yapısı ve mali profilini de incelemeye aldı.

Polis ekiplerinin araştırdığı bir diğer konu da şirketin kaç kişiyi mağdur ettiği sorusunun cevabı.

'HODRİ MEYDAN' DEMİŞ

Çiftlik Bank’ta olduğu gibi logosunda inek resmi kullanan Serkan Erden sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımda "Bizden daha şeffaf bir network firması varsa söz tüm yatırımlarımızı oraya yapacağız. Haydi hodri meydan, dolandırıcı olmayan tüm firmalar açıklasın. Arkadaşlar yatırım yaparken kesinlikle resmi evraklarınızı isteyin” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım