Hindistan şokta! Mutluluk Bakanı cinayetten aranıyor...

Son Güncelleme: 14 Aralık 2017 Perşembe 17:33

Hindistan'ın orta kesimlerindeki Madhya Pradesh eyaletinin Mutluluk Bakanı Lal Singh Arya'nın, bir cinayet soruşturmasında zanlı olarak arandığı ifade edildi.

Polis, mahkemenin gözaltına alınmasına karar verdiği Arya'nın Salı gününden beri kayıp olduğunu açıkladı. Arya, bir muhalif siyasetçinin 2009'da öldürülmesinden sorumlu tutuluyor ve daha evvel suçlamaları reddetmişti.

Madhya Pradesh, Hindistan'da Mutluluk Bakanlığı bulunan ilk ve tek eyalet. Bharatiya Janata Partisi öncülüğündeki eyalet yönetimi, bu bakanlığı 2016 senesinde kurmuş ve görevini "insanların kendi iç refah potansiyelinin farkına varabileceği bir ekosistem yaratarak vatandaşların mutluluğunu ve hoşgörüsünü garanti altına almak" diye tanımlamıştı.

70 milyon nüfuslu Madhya Pradesh, Hindistan'ın en büyük ikinci eyaleti. Olıuşturulmasından bu yana Mutluluk Bakanı olarak görev yapan Arya, havacılık, genel idare ve kastların ve kabilelerin refahından da sorumlu kurumların başında.

Arya'nın 19 Aralık'ta mahkemeye çıkması gerekiyor. Bir polis yetkilisi ise Fransız haberajansı AFP'ye yaptığı açıklamada "Polis ekipleri kendisini arıyor, mahkemeye kadar bulacağımızdan eminim" dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım