Hezimet sonrası Barzani'den ilk açıklama

Son Güncelleme: 17 Ekim 2017 Salı 20:25

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, “Tarih boyunca Kürt halkının hakları çiğnendi ve zulme maruz kaldılar. Kürt halkı tarihte kendi kimliğini korumak adına katliam ve soykırıma uğradı. Kürt halkı bilsin ki gereken yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Barzani, Kerkük'te yaşananların bölgedeki bazı siyasi taraf ve şahısların verdiği kararlar sebebi ile gerçekleştiğini ifade etti.

Erbil merkezli Rudaw'dan alına habere göre Barzani, dün Kerkük'te yaşanan hezimetten sonra ilk defa bir yazılı açıklama yayımladı.  

Açıklamada IKBY Başkanı Mesud Barzani şu ifadeleri kullandı:

Kürt halkı, barışçıl adımlar atarak hiçbir zaman savaş istemedi. Ancak savaşlara maruz kaldık. Tüm çabalarımız barışçıl bir şekilde amacımıza ulaşmaktı. Öncelikli amacımız her zaman asayiş ve Kürt halkının haklarının savunması oldu. Kerkük’te yaşananlar, Kürdistan’daki bazı siyasi tarafların ve şahısların verdiği kararlardan dolayı yaşandı.”

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım