Hayatı kararan 18 öğrenci! Sorumlulara dalga geçer gibi ceza!!!

  • 1262
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 17 Kasım 2017 Cuma 07:52

Gerger’deki okulda bir hizmetlinin 18 çocuğuna tecavüz etmesi davasında mahkemeye sunulan müfettiş raporu acı gerçeği de meydana çıkardı. Hizmetliyle çocukların aynı yerde yatmasına izin veren okul yönetimi, öğrencilerin hizmetli ile yan yana yatarken çekilen fotoğraflarını da görmezden gelmiş. Müdür ve yardımcılarına verilen ceza ise bir günlük maaş kesintisi...

Gerger İmam Hatip Lisesi'nde hizmetli olarak çalışan Mehmet Sait G.’nin 2013 - 2016 senelerinde 18 çocuğu istismar etmesi ve 15 yaşından küçük iki çocuğa tecavüz etmesi ile alakalı Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu’ tarafından hazırlanan rapor dava dosyasına girdi. Rapora göre Mehmet Sait G., 2012’de Gerger Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne atandı ve 14 Ekim 2016’ya kadar bu görevde kaldı. 

Mehmet Sait G., Kasım 2013 - Şubat 2015 tarihleri arasında kesintisiz biçimde lise binasının üçüncü katında yer alan pansiyonda öğrenciler ile beraber kaldı. Yasak olmasına rağmen öğrenciler ile aynı yatakhaneleri paylaştı. Hatta geceleri kimi öğrencilerin yanına yatarak veya hafta sonları temizlik gerekçesi ile yurdu boşalttırıp birlikte olacağı çocukları yurtta alıkoyarak, istismarda bulundu. 

Bazı çocuklara ise kaloriferi yakma bahanesi ile kazan dairesine indirip tecavüz etti. Şubat 2015’te tek tek ya da birkaç kişilik gruplar halinde eve götürdüğü öğrencilere de tecavüz etti. 12 - 17 yaşlarındaki çocukların birbirleri ile akraba ya da aynı köyden oldukları belirlendi. Bu süreç boyunca öğrencileri elle taciz ettiği, porno film izlemeye mecbur bıraktığı, sigaraya alıştırdığı, tehdit ettiği ve dövdüğü anlaşıldı. 

‘ART NİYETE GEREK YOK’ SAVUNMASI

O dönem okulda müdürlük yapan Mehmet Arif Çetinkaya, Mehmet Sait G.’nin yurtta bekçi olarak kalmasına izin verdiğini, bu kişinin de kahvaltıya, temizliğe ve kalorifere baktığını anlattı. Fakat öğrenciler ile yan yana yattığı ve istismarda bulunduğunu duymadığını ifade etti.

Müdür Yardımcısı İlhan Bolat “Öğrencilerin bulunduğu koğuşa yatak sererek yatardı” dedi. Mehmet Öztürk de

“Hizmetlinin kalacağı oda bulunmadığı için çocuklarla aynı koğuşta kalıyordu. Bu durumu yadırgadım ama yurdun bütün işlerini yürüttüğü için müdür tarafından izin verildiğini söylediler” dedi. 

Tanık olarak dinlenen ‘Kod 28’ numaralı öğrenci Mehmet Sait G. ile bir öğrencinin bitiştirilmiş ranzalarda yan yana uyudukları anın fotoğrafını Müdür Çetinkaya ile Müdür Yardımcısı İbrahim Halil Duran’a gösterdiğini belirterek,

“İbrahim Hoca ‘Bununla ilgili art niyet aramaya gerek yok’ dedi” şeklinde konuştu.

MÜDÜRÜN GÖREVİNE SON VERİLDİ

İdari soruşturma sonunda Müdür Çetinkaya ile altı müdür yardımcısı ve öğretmene “Kasıtlı olarak görev mahallinde kurumlarca belirlenen usul ve esasları yerine getirmemek” maddesinden bir günlük maaş kesim cezası verildi. Çetinkaya’nın görevine son verildi. Adıyaman 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan Mehmet Sait G. ile ilgili davaya cuma günü devam edilecek.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım