Hatay Samandağ'da hainler karakola saldırdılar

  • 1949
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 20 Ekim 2017 Cuma 06:38

Hatay ilinin Samandağ İlçesindeki Sahil Güvenlik Karakolu’na PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Dün akşam saatlerinde Çevlik Mahallesinde bulunan Sahil Güvenlik Karakoluna PKK’lı teröristlerce Amanos Dağları eteklerindeki ormanlık alandan uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Karakolda görevli askerlerin de anında karşılık vermesi üzerine, teröristler kaçtı.

Ölen ya da yaralananın olmadığı saldırdan sonra bölgeye takviye güvenlik güçleri gönderildi. Teröristlerin kaçtığı bölgeyi abluka altına alan güvenlik güçleri, geniş çaplı operasyon başlattı.

Saldırı sonrasında çok sayıda vatandaş, olay yerine gitti.

KAYMAKAM'DAN AÇIKLAMA

Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik, AA muhabirine "Şu anda yaralı bir askerimiz var. Askerimiz omuzundan hafif yaralı. " dedi. Çelik, Samandağı ilçesindeki Çevlik Sahlik Güvenlik Komutanlığı Karakolu'na roketli saldırı düzenlendiğini ifade etti. Kendisinin de bölgede olduğunu dile getiren Çelik, olayda bir askerin omzundan hafif şekilde yaralandığını kaydetti.

Saldırganların yakalanması için geniş çaplı operasyonun başlatıldığı olayla ilgili Kapısuyu Mahallesi Çevlik sahil yolu, polis ekiplerince trafiğe ve yaya geçişine kapatıldı.

Bölgede ambulansların da bekletildiği gözlendi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım