Haşim Kılıç sessizliğini bozdu...

Son Güncelleme: 27 Ocak 2018 Cumartesi 10:48

Dün eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın oğlu Fatih Samed Kılıç hakkında ByLock kullanıcısı olduğu gerekçesi ile yakalama kararı çıkarılmıştı.

ByLock kullandığı gerekçesi ile oğlu için yakalama kararı çıkartılan eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç konu ile alakalı sessizliğini bozdu.

Eski Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Haşim Kılıç,

"Oğlumun FETÖ isimli terör örgütüyle uzaktan yakından ilgisi olmamıştır. Oğlum yurtdışında. AYM Başkanlığım boyunca FETÖ’nün kumpaslarını etkisiz hale getirdim. Oğluma yapılan bu suçlama beni ve ailemi derinden üzdü" dedi.

NE OLMUŞTU ?

Ankara ilinde sürdürülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın oğlu Fatih Samed Kılıç hakkında yakalama kararı verildi.

AA muhabirinden alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığının belirlenmesi üzerine eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın oğlu Fatih Samed Kılıç hakkında FETÖ üyeliği iddiasıyla soruşturma başlattı. 

Başsavcılık, yurt dışına gittiği belirlenen Kılıç hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti. 

Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği de savcılığın talebi üzerine Fatih Samed Kılıç hakkında yakalama kararı aldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım