Hakkari'den giden şehit haberi Adana'yı yaktı!

Son Güncelleme: 28 Kasım 2017 Salı 07:41

Hakkari ilinin Çukurca ilçesinde kayalıklardan dengesini kaybederek uçuruma düşen 21 yaşındaki sözleşmeli Piyade Er Yusuf Demiryürek, kaldırıldığı hastanede şehadete erdi. Demiryürek’in şehadet haberi memleketi Adana ilinin Kozan ilçesindeki baba evine askeri yetkililer tarafından ulaştırıldı.

Irak sınırındaki Güven Dağı üst bölgesinde helikopter pistinin güvenliğini sağlayan askerlerden Piyade Er Yusuf Demiryürek, saat 17.00 sularında dengesini kaybedip kayalıklardan düştü. Ağır yaralanan Demiryürek, kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesi’nde kurtarılamadı ve  şehit oldu. Şehit Demiryürek için Hakkari’de tören düzenleneceği belirtildi.

Piyade Er Yusuf Demiryürek’in şehit olduğu haberi, Adana ilinin Kozan İlçesi Özbaşı Mahallesi’nde oturan baba 62 yaşındaki Yaşar Demiryürek ve anne 61 yaşındaki Zeynep Demiryürek çiftine askeri yetkililer tarafından bildirildi. Oğullarının şehit olduğunu öğrendikten sonra fenalaşan Demiryürek çiftine, hazırda bekletilen sağlık görevlileri müdahale etti. Şehidin evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asılırken, yakınları ve komşuları da taziye için eve akın etti.

BABA DEMİRYÜREK: KORKTUĞUM BAŞIMA GELDİ

Sürekli televizyonlardan haberleri takip ettiğini ifade eden acılı baba Yaşar Demiryürek,

"Korktuğum başıma geldi. Komutanlar oğlumun şahadet haberini getirdi" dedi. 15 gün önce kendisiyle telefonda konuştuğunu anlatan şehidin kuzeni Ahmet Demiryürek ise "Kendisiyle konuştuğumda ’dağlarda görev yapıyoruz. Benim buradan cenazem gelir. İçime öyle doğuyor’ dedi" diye konuştu.

17 aylık asker, bekar ve 4 kardeşten en küçüğü olduğu öğrenilen Şehit Piyade Er Yusuf Demiryürek’in cenazesinin, yarın öğle namazına müteakiben düzenlenecek törenin ardından Kozan’daki şehitliğine defnedileceği bildirildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım