Hakim'den cani adama bomba sözler!

  • 31980
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 27 Ekim 2017 Cuma 16:12

Bursa ilinde arkadaşını ekmek bıçağı ile doğrayıp, parçalara ayıran sanık 18 sene hapis cezası aldı. Yargılama süresince verdiği çelişkili ifadeler sebebi ile Mahkeme Başkanı Hakim İsmail Yılmaz, "Ben 25 yıldır bu meslekteyim. Zaten bizim de karşımıza hep senin gibi mükemmel ve masum insanlar geliyor" şeklinde tepki gösterdi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği, geçen sene aralık ayında ortalama 10 aydır kayıp olan 35 yaşındaki Hüseyin Altı'nın arkadaşı 43 yaşındaki Akif Tamtürk tarafından öldürüldüğünü meydana çıkardı. Altı'nın telefon kayıtlarını inceleyen birimler, en son arkadaşı Akif Tamtürk ile irtibata geçtiğini belirledi. Gözaltına alınan ve sorgusunda dehşet veren cinayeti en ince ayrıntılarına kadar nasıl işlediğini anlatan şüpheli tutuklandı.

Akif Tamtürk, Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘canavarca his saiki veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemi ile son defa hakim karşısına çıktı. Polis, savcılık ve nöbetçi mahkemede cinayeti en ince detayına kadar anlatan sanık, mahkemede Hüseyin Altı’yı öldürmediğini iddia etti. İlk duruşmadaki ifadelerini tekrarlayan Tamtürk, “İlk ifadeleri korktuğumdan dolayı verdim. Adliyeye çıkarken polis, ‘Bizim dediğimiz şekilde ifade vermezsen ayaklarına sıkacağız. Ben maktulle görüştüm. Fakat şahıs benim evime gelmedi” dedi.

Yargılama süresince verdiği çelişkili ifadeler sebebi ile Mahkeme Başkanı Hakim İsmail Yılmaz'ın,

"Ben 25 yıldır bu meslekteyim. Zaten bizim de karşımıza hep senin gibi mükemmel ve masum insanlar geliyor" diyerek tepki gösterdiği Akif Tamtürk'e tahrik indirimi yapılarak, 18 yıl hapis cezası aldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım