Hainler Diyarbakır Lice'ye yine saldırdı!

Son Güncelleme: 10 Eylül 2017 Pazar 12:56

Diyarbakır ilinin Lice ilçesinde, jandarma karakoluna bomba yüklü minibüs ile intihar saldırısı yapıldı. Karakol çevresinde alınan güvenlik önlemlerinin olası bir faciayı önlediği saldırı sonucunda, bir asker hafif yaralandı.

Diyarbakır ilinin Lice İlçesi’ne 15 kilometre uzaklıktaki beton bariyerler ile çevrili Duru Jandarma Karakolu’na bomba yüklü araçla intihar saldırısı yapıldı. Beton bariyerlerle çevrili ve korunaklı karakoldaki 1 asker yaralanırken, hain saldırıyı yapan PKK’lı terörist parçalanarak öldü.

 
Hain saldırı, Diyarbakır-Bingöl karayolunda bulunan ve Lice ilçesi’ne 15 kilometre uzaklıktaki Duru Jandarma Karakolu’na bugün saat 06.00 sularında yapıldı. Edinilen ilk bilgilere göre, bomba yüklü cinsi henüz açıklanmayan araçla gelen PKK’lı teröriste ‘Dur’ ihtarında bulunuldu. PKK’lı terörist bu uyarıya uymayınca ateş açıldı. Bomba yüklü araç karakolun güvenliği için önceden yerleştirilen beton bariyerlere çarparken, şiddetli bir patlama ile infilak etti. İntihar saldırısında işitilen şiddetli patlama sesi Lice İlçe merkezinden de duyuldu.

Daha önce de teröristlerin bir kaç saldırısına maruz kaldığı için etkili fiziki önlemlerin alındığı, çevresi beton bariyerlerle örülü karakol önündeki bomba yüklü araçlı saldırıda 1 askerin yaralandığı dile getirildi.

Olay üzerine çok sayıda zırhlı araç bölgeye sevk edilirken, helikopter desteğinde bölgede operasyon başlatıldı

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım