Hain örgüt PKK sıkıştı! İşte yeni planları

Son Güncelleme: 07 Ekim 2017 Cumartesi 06:21

Muğla ilinde eylem hazırlığında olan 4 terörist ve 3 işbirlikçinin yakalanması, Köyceğiz’deki operasyonda ise 5 teröristin öldürülmesinin altında hain örgüt PKK’nın yeni stratejisi olduğu meydana ortaya çıktı.

Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki hareket kabiliyetini yitiren ve kış üslenmesine geçemeyen örgütün denizyolu ile ‘Samandağ, Mersin ve Muğla’ üstünden Suriye’deki kadrolarından Türkiye’ye eleman aktardığı; Karadeniz’den sonra Ege’ye açılıp hareket alanını genişletmeye çalıştığı öne sürüldü.

KIŞ ÜSTLENMESİNE GEÇEMEDİLER

İddialara göre PKK’nın, güvenlik kuvvetlerinin Hakkâri, Tunceli kırsalı, Van, Muş, Diyarbakır Lice, Mardin Ömeryan, Ağrı Tendürek, Bingöl kırsalı ve Şırnak Kato Dağı’ndaki operasyonları ile Doğu ve Güneydoğu’daki hareket kabiliyeti kısıtlandı. Mağara ve sığınaklar ile teröristlerin kış ihtiyacını karşılamak için stokladığı yaşamsal maddelerin imha edildiği operasyonların ardından PKK, kış üstlenmesine geçemedi.

İstihbarat birimleri, önceleri 10-15 kişilik gruplar halinde faaliyette olan PKK’nın, İHA ve SİHA destekli operasyonlar sebebi ile 2-3 kişilik gruplar halinde hareket edebildiğini tespit etti. Teröristlerin telsiz görüşmelerinde, “Hareket edemiyoruz, bulunduğumuz noktadan çıkamıyoruz” diyerek üst yönetime durumlarını ilettikleri sözleri deşifre edildi. Bunun üzerine PKK yönetiminin hareket alanını Türkiye geneline yayma kararı aldığı belirtildi. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım