Girit adasında 4 NATO askeri bir sivile saldırdı!

  • 2499
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 23 Kasım 2017 Perşembe 15:58

Tatbikat amacıyla Yunanistan'ın Girit adasında bulunan 4 NATO askeri, bir sivile saldırıda bulundular. Burnu kırılan sivil yaralanırken olay tepki topladı.

Yunan basınından alınan bilgilere göre olay 17 Kasım günü Yunanistan'da ABD destekli Albaylar Cuntası'nın Politeknik İsyanı'nı kanla bastırmasının 44. yıl dönümünde meydana geldi. Hanya şehir merkezinde gerçekleşen olayda 30'lu yaşlarda bir Giritli bir başka kişi ile otomobiline doğru gittiği esnada 4 İngiliz NATO askerinin saldırısına uğradı.

Saldırıya uğrayan kişinin aldığı darbe sonucunda burnu kırıldı. Olaydan sonra polisin 18 ve 22 yaşındaki iki NATO askerini sorguladığı ifade edildi.

Hanya Barış Komitesi saldırıyı şiddetle kınarken, NATO askerlerinin 'fethedilen bir kentteymişçesine' davrandıkları ifade edildi.  Yunanistan Komünist Partisi ve Yunanistan Komünist Gençliği'nin yerel şubeleri de birer açıklama yaparak saldırıyı kınadı.

Komünist Parti'li milletvekili Manolis Syntihakis de saldırı ile alakalı parlamentoya soru önergesi verdi.

Adada yabancı askeri üsse karşı tepkinin olduğunu vurgulayan Syntihakis hükümetin saldırgan askerlerin cezalandırılması için ne gibi önlemler alındığını yanıtlamasını istedi.

ABD-NATO güçleri tarafından kullanılan Suda Donanma Üssü, Hanya'nın 6 km doğusunda yer alıyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım