Gezi davasında hekimlik kazandı bakanlık kaybetti!

  • 5955
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 14 Kasım 2017 Salı 15:40

Sağlık Bakanlığı'nın, Gezi eylemlerinde yaralananlara sağlık hizmeti verilmesini gerekçe gösterip dönemin İstanbul Tabip Odası yöneticilerinin görevden alınması talebi ile açtığı dava reddedildi.

İstanbul 12. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bugün yapılan davanın 6. celsesine, davacı Sağlık Bakanlığı avukatı Cemal Akın ile davalı 2013 yılı İstanbul Tabip Odası kurul üyeleri adına avukatları hazır bulundu. 

Bakanlık avukatı, evvelki isteklerini yinelediklerini ifade ederek davanın kabulünü istedi. Oda avukatları ise "Dosya kapsamında sunduğumuz delillerle hekimlerin yaralılara sağlık hizmeti sunması zorunludur. Bu nedenle açılan dava mesnetsizdir. Yerinde değildir" diyerek davanın reddini istedi.

Mahkeme, davanın reddine karar verdi.

'HEKİMLİK KAZANDI, BAKANLIK KAYBETTİ' 

Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, duruşmadan sonra yaptığı açıklamada,

"Daha önce Ankara ve Hatay Tabip Odaları için de aynı şekilde ret kararı verilmişti. Şunu söyleyebiliriz; burada hekimlik kazandı. Fakat, bir de kaybeden var. O da Sağlık Bakanlığı" diye konuştu. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım