Gazeteler 10 Ekim katliamını es geçti!!!

Son Güncelleme: 10 Ekim 2017 Salı 12:55

Türkiye tarihindeki en kanlı kitle saldırısı olan 10 Ekim Ankara Katliamını, 2. yıl dönümünde 5 gazete dışında gören ya da hatırlatan olmadı.

Türkiye tarihinin en büyük kitle katliamı olan, 102 kişinin hayatını kaybettiği 10 Ekim Ankara Katliamı, ikinci senesinde gazetelerin birçoğunda kendine yer bulamadı. Evrensel, “Acımız ve hasretimiz kadar öfkemiz de taze” sürmanşetiyle çıkarken, DEAŞ katliamında hayatını kaybedenlerin ailelerinin ve yaralı kurtulanların görüşlerini yansıttı.

Ne unuturuz ne de affederiz” diyen Özgürlükçü Demokrasi ise katliamı yapanların hala ceza almadığına dikkatleri çekti.

BirGün, “Yargı sınıfta kaldı, yaralar sarılamadı” başlıklı haberinde katliamın tüm sorumlularının yargı önüne çıkarılmadığının altını çizdi.

Cumhuriyet, “Katliam yarası hâlâ kanıyor” adlı haberinde açık istihbara rağmen neden emniyetin önlem almadığının halen belirsiz olduğunu dile getirdi. Haberde yaralıların “terör mağduru” sayılmadığı ve 30’unun halen tedavi gördüğü, SGK’lı olmayanların ise borçlandırıldığı ifade edildi.

Toplumsal meselelere hassasiyetleri ile bilinen bu dört gazetenin dışında 10 Ekim Katliamı sadece Hürriyet’in 1. sayfasına girebildi. “Patlamadan kurtuldu hayata sarıldı” başlığı ile görülen haberde saldırıda bacağını kaybeden Cafer Altun’un hikayesi anlatıldı.

ES GEÇTİLER

Sermaye medyasının diğer tüm sözcüleri, yargı aşamasında yaptıkları gibi katliamı görmemeyi, adalet çağrısını duymamayı, mağdurların taleplerini dillendirmemeyi tercih ettiler.

#10EKİMKATLİAMINIUNUTMADIK
Sosyal medyada ise #10EkimKatliamınıUnutmadık etiketi Türkiye gündeminin zirvesine yerleşti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım