Gazeteci Ali Tarakçı'nın ayağına sıktılar!

  • 49769
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 20 Kasım 2017 Pazartesi 11:35

Gazeteci Ali Tarakçı'ya aracının içinde kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından üç yaşındaki oğlunun gözleri önünde silahlı saldırı yapıldı Olayda ayağından hafif bir biçimde yaralanan Tarakçı, çevredeki vatandaşların yardımı ile özel hastaneye kaldırıldı.

İddialara göre, gazeteci Ali Tarakçı Esenyurt Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi'nde aracı ile seyir halindeyken bilinmeyen bir sebeple  başka bir araç sürücüsü ile tartışmaya başladı. Tartışma sonrası araç sürücüsü, tabancasını çekip Tarakçı'ya 3 yaşındaki oğlunun gözleri önünde kurşun yağdırdı. Olayda ayağından hafif şekilde yaralanan Tarakçı, çevredeki vatandaşların yardımıyla yakınlardaki bir özel hastaneye kaldırıldı. Polisin olayla ilgili incelemesi ise devam ediyor.

"İKİ EL SİLAH SESİ DUYDUM, KANLAR İÇİNDEYDİ"

Duyduğu silah seslerinin ardından olay yerine gelen bir vatandaş,

"Sabah odadaydım, silah sesini duydum dışarı çıktım. Adam vurulduğunu duydum, sonra olay yerine geldim kanlar içindeydi adam. İki el silah sesi duydum. Geldiğimde yaralı aracın içinde kafası koltuğa doğru yatıktı. Bayağı bir kan içindeydi. Ambulans geldi, sonra hastaneye götürdüler" dedi.

ALİ TARAKÇI KİMDİR?

1964 Sinop doğumlu olan Ali Tarakçı'nın kendi sitesinde yer alan bilgiler şöyle:

1980 darbesinden sonra, aranırken 4 Kasım tarihinde yakalandı. 46 günlük gözaltından sonra, bir yıla yakın tutuklu kaldı. Yargılandığı davadan beraat etti.

TKP ve TBKP yöneticiliği yapan Ali Tarakçı, daha sonra Yeni Demokrasi Hareketi (YDH) kurucuları arasında yer alarak, Avcılar İlçesi, İstanbul İl Yöneticiliği ve MYK Üyeliği yaptı.

YDH’nın feshi Barış Partisi’yle birleşmesinin ardından İstanbul İl Yöneticiliği, 1998 yılında MYK Üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Halen Akit TV’de tartışma programı yapıyor. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım