Filipinler'i fırtına vurdu: En az 90 ölü

Son Güncelleme: 23 Aralık 2017 Cumartesi 12:44

Filipinler’in güneyini vuran tropikal fırtınada en az 90 kişinin yaşamını yitirdiği, onlarca kişinin de kayıp olduğu öğrenildi.

Fırtına sonucu Tembin bölgede seller ve toprak kaymalarına sebebiyet verdi. Tubod ve Piagapo adındaki kasabalar fırtınadan kötü etkilendiler, bir dizi ev büyük kaya parçaları tarafından yıkıldı.

Tembin, saatte 80 km hıza varan rüzgârları ile Mindanao bölgesinden geçti ve şimdi daha batı yönünde ilerlemeden önce güneydeki Palawan’a doğru ilerliyor.

Fırtınanın, Palawan'ın güneyinden sonra Spratly Adaları'nın güneyine ilerlemesi ve yaklaşık üç gün içinde güney Vietnam'a ulaşacağı düşünülüyor.  Filipinler fırtınalardan düzenli olarak zarar görse de, Mindanao her zaman etkilenmiyor.

Elektrik kesintileri ve iletişim hatlarının kesilmesi kurtarma çabalarını aksattı. Bir hafta önce, tropikal fırtına Kai-Tak Filipinler’i vurup, onlarca kişiyi öldürmüştü.


Filipinler hala 2013'te milyonları etkileyen ve beş bin kişiyi öldüren Tayfun Haiyan'dan toparlanmaya çalışıyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım