FETÖ'ye finansal destek davasında tahliye edildi!

  • 2897
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 16 Kasım 2017 Perşembe 20:50

İzmir ilinde, FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladığı sebebi ile yargılanan işadamı Kamil Karakaş, yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliye edildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü birimlerinin 2016 Ağustos ayında yaptığı operasyonda, örgüte finansal destek sağladığı iddia edilen, Karakaş Atlantis Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş gözaltına alınıp, tutuklandı. Karakaş hakkında 'Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet ve silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla dava açıldı.

GİZLİ TANIK İDDİASI

İzmir 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında, tutuklu sanık Karakaş ve avukatı hazır bulundu. Karakaş, terör örgütü üyesi olmadığını, teröre finansal destek sağlamadığını iddia ederek dosyadaki gizli tanığın gerçeğe aykırı beyanda bulunduğunu, kendisini amcası olan firari işadamı Ü.K. ile karıştırdığını ve bu durumdan dolayı mağdur olduğunu öne sürdü. Mahkeme heyeti, Karakaş'ı, yurtdışına çıkış yasağı koyarak tahliye etti, duruşmayı erteledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım