FETÖ'nün üst düzey sorumlusu çözüldü! İlginç iletişim yöntemi

  • 32061
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 26 Ekim 2017 Perşembe 09:28

FETÖ’nün yurtdışı oluşu çerçevesinde ele geçirilen, örgütün Endonezya’daki üst düzey sorumlularından Hakan İslamoğlu itirafçı oldu. İslamoğlu, Endonezya yapılanmasını anlatıp, FETÖ üyesi 80 imamın adını verdi. İslamoğlu, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Velihattin Eldemir tarafından şüpheli Hakan İslamoğlu ile alakalı hazırlanan sevk yazısında şüphelinin FETÖ’nün Endonezya’daki yapılanmasının önde gelen isimleri arasında olduğu, yapılan soruşturma çerçevesinde alınan ifadesinde etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanıp, örgütün bu ülkedeki yapılanması hakkında detaylı bilgiler verdiği ifade edildi.

Savcı Eldemir, İslamoğlu’nun itirafçı olması sebebi ile adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını talep etti. Ankara 2. Sulh Ceza Hâkimliği de İslamoğlu’nu adli kontrol şartıyla bıraktı. Edinilen bilgilere göre İslamoğlu ifadesinde Endonezya’da Kaynak Holding temsilcisi olduğunu, 2004 - 2007 seneleri arasında Kemalettin Özdemir’in bu ülkeye gelip sohbetler yaptığını ifade etti.

İslamoğlu ifadesinde FETÖ’nün sivil imamlarından olan ve Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetine katıldığı belirtilen Kemal Batmaz’ı tanıdığını, Türkiye’ye geldiğinde yapılan yemek organizasyonlarında Batmaz’ı gördüğünü de iddia etti. İslamoğlu, 80 FETÖ imamının ismini verdi. İslamoğlu'nun ABD ve Avustralya’nın aralarında bulunduğu 5 ülke imamının da adını verdiği belirtildi. İslamoğlu 50 örgüt mensubunu da teşhis etti.

İLGİNÇ HABERLEŞME

Savcı Eldemir, aynı soruşturmada gözaltına alınan Meral Kaçmaz’ı ise 'örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklamaya sevk etti. Sevk yazısında Kaçmaz’ın FETÖ’nün Pakistan’daki kadın yapılanmasını organize ettiği, Pakistan’da FETÖ/PDY’ye ait PAK-TÜRK okullarında çalıştığı anlatıldı. Kaçmaz'ın ifadesinde FETÖ’ye ilişkin suçlamaları kabul etmediği ve eşi Mesut Kaçmaz’ın ‘Candy Crush’ görünümlü yeni bir mesajlaşma programı kullandığını anlattığı iddia edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım