FETÖ’nün TSK’daki şantaj oyunu ortaya çıktı

  • 2024
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 24 Mart 2018 Cumartesi 16:08

FETÖ'nün kendinden olamayanları ve sorun çıkaranları sindirmek amacıyla kullandığı Türk Silahlı Kuvvetleri arşivi ifşa oldu. Arşivde gizli çekimlerden meydana gelen şantaj görüntülerinin yer aldığı öğrenildi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ yapılanması ile alakalı yeni bilgiler çıkmaya devam ediyor. Bu sefer FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetlerinde kendinden olmayanları sindirmek amacı ile kullandığı gizli çekimlerden meydana gelen şantaj görüntülerinin bulunduğu arşiv, Genelkurmay çatı davasının sanıklarının ikametlerinde ve iş yerlerinde ele geçirildi. Dijital materyallerde, önemli konumdaki bulunan general ve subaylara ait olduğu tespit edilen gizli çekim yöntemi ile elde edilmiş özel görüntü ve ses kayıtları da yer aldı.

Adli bilişim uzmanlarının elde ettikleri bulgulara göre örgüt, kendisinden olmayan ve bu yapıdaki kişilere karşı isimlere şantaj yapmak amacı ile bu görüntü ve ses kayıtlarını kullandı.

Aramalarda ele geçirilen telefon, bilgisayar, CD ve taşınabilir bellekleri inceleme altına alan adli bilişim uzmanları, soruşturma konusu ile alakalı bilgileri, davanın yapıldığı Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk etti.

Uluslararası adli bilişim standartlarına uygun teknikler ile incelemeleri yapılan materyallerde, FETÖ'ye ait olan çok sayıda doküman, fişleme belgeleri, darbe girişimine yönelik içerikler ile örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in emirlerine erişildi.

Bunların içinde örgütün, Türk Silahlı Kuvvetlerinde önemli konumda bulunan general ve subaylara ait olduğu tespit edilen ve gizli çekim yöntemi ile elde ettiği özel görüntü ve ses kayıtları da yer aldı. Adli bilişim uzmanlarının tespitine göre örgüt, kendisinden olmayan ve bu yapıdaki kişilere karşı isimlere şantaj yapmak için bu görüntü ve ses kayıtlarını kullandı.

Bu şekilde komuta kademesine kendi üyelerini yerleştirmek isteyen FETÖ'nün, bazı TSK mensuplarının yanına kendilerine rakip gördüğü üst düzey isimleri de ekleyerek terfilere yön verdiği ifade edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım